Sarjaohjelma 2019

Superpesiksen sarjaohjelmat kaudelle 2019 on julkaistu. Ankkurit pääsee aloittamaan kauden kotiottelulla Kankaanpään Mailaa vastaan torstaina 9.5. klo 18.00.

Koko sarjaohjelma

Ankkurien ottelut kaudella 2019:

Pvm

To 9.5. Alajärven Ankkurit – Kankaanpään Maila 18.00

La 11.5. Alajärven Ankkurit – Vimpelin Veto 15.00

To 16.5. Kouvolan Pallonlyöjät – Alajärven Ankkurit 18.00

Su 19.5. Siilinjärven Pesis – Alajärven Ankkurit 17.00

Pe 24.5. Alajärven Ankkurit – Kempeleen Kiri 18.00

Ma 27.5. Imatran Pallo-Veikot – Alajärven Ankkurit 18.00

To 30.5. Koskenkorvan Urheilijat – Alajärven Ankkurit 17.00

Su 2.6. Alajärven Ankkurit – JymyJussit, Seinäjoki 15.00

Ti 4.6. Alajärven Ankkurit – Pattijoen Urheilijat, Raahe 18.00

Pe 7.6. Joensuun Maila – Alajärven Ankkurit 18.00

La 8.6. Kiteen Pallo -90 – Alajärven Ankkurit 16.00

La 15.6. Alajärven Ankkurit – Sotkamon Jymy 15.00

Ti 18.6. Alajärven Ankkurit – Kiteen Pallo -90 18.00

Ti 25.6. Vimpelin Veto – Alajärven Ankkurit 18.00

To 27.6. Alajärven Ankkurit – Hyvinkään Tahko 18.00

Su 30.6. Alajärven Ankkurit – Siilinjärven Pesis 15.00

To 4.7. Kankaanpään Maila – Alajärven Ankkurit 18.00

Su 7.7. Itä – Länsi 14.00 Seinäjoella

Ke 10.7. JymyJussit, Seinäjoki – Alajärven Ankkurit 18.00

La 13.7. Alajärven Ankkurit – Joensuun Maila 15.00

Ti 16.7. Alajärven Ankkurit – Imatran Pallo-Veikot 18.00

To 18.7. Koskenkorvan Urheilijat – Alajärven Ankkurit 18.00

Su 21.7. Pattijoen Urheilijat, Raahe – Alajärven Ankkurit 17.00

Ti 23.7. JymyJussit, Seinäjoki – Alajärven Ankkurit 18.00

La 27.7. Alajärven Ankkurit – Kankaanpään Maila 15.00

Pe 2.8. Alajärven Ankkurit – Vimpelin Veto 18.00

Su 4.8. Kempeleen Kiri – Alajärven Ankkurit 17.00

Ti 6.8. Alajärven Ankkurit – Kouvolan Pallonlyöjät 18.00

To 8.8. Hyvinkään Tahko – Alajärven Ankkurit 18.00

Pe 9.8. Alajärven Ankkurit – Koskenkorvan Urheilijat 18.00

Ti 13.8. Sotkamon Jymy – Alajärven Ankkurit 17.30

Pe 16.8. Puolivälierä 1/Putoamiskarsinta 1 Alustava
Su 18.8. Puolivälierä 2/Putoamiskarsinta 2 Alustava
Ti 20.8. Puolivälierä 3/Putoamiskarsinta 3 Alustava
To 22.8. Puolivälierä 4/Putoamiskarsinta 4 Alustava
La 24.8. Puolivälierä 5/Putoamiskarsinta 5 Alustava

Ti 27.8. Välierä 1 Alustava
Ke 28.8. Välierä 1/Superpesiskarsinta 1 Alustava
To 29.8. Välierä 2 Alustava
Pe 30.8. Välierä 2 AlustavaLa 31.9. Välierä 3/Superpesiskarsinta 2 Alustava
Su 1.9. Välierä 3/Superpesiskarsinta 3 Alustava
Ma 2.9. Välierä 4 Alustava
Ti 3.9. Välierä 4 Alustava
Ke 4.9. Välierä 5/Superpesiskarsinta 4 Alustava
To 5.9. Välierä 5 Alustava
Pe 6.9. Superpesiskarsinta 5 Alustava

Su 8.9. Loppuottelu 1/Pronssiottelu 1 Alustava
La 14.9. Loppuottelu 2/Pronssiottelu 2 Alustava
Su 15.9. Loppuottelu 3/Pronssiottelu 3 Alustava
La 21.9. Loppuottelu 4 Alustava
Su 22.9. Loppuottelu 5 Alustava

2018-12-12T12:04:02+00:00