Ankkurit aloittaa urakkansa viikon päästä
Pesäpallon Halli-SM-alkuturnaukset ovat varma kevään merkki. Tänään perjantaina helmikuun 3. päivä laitetaan homma käyntiin Joensuun Mehtimäellä, kun Joensuu Areenassa iskevät vastakkain kotijoukkue Maila sekä Kiteen Pallo-90. Ankkurit pelaa lohkossa D Seinäjoen JymyJussien ja Vimpelin Vedon kanssa. Keltasinisten ensimmäinen ottelu on vuorossa viikon päästä lauantaina 11. helmikuuta ja pelipaikkana on luonnollisesti Seinäjoki Areena.
Lauantaina klo 13.30 on vastassa hallitseva Suomen mestari Vimpelin Veto. Toinen koitos on vuorossa heti sunnuntaina, kun klo 16.00 pelataan JymyJusseja vastaan.
Olosuhteista ei homma ainakaan jää kiinni, sillä alajärveläisen Saltex Oy:n urakoima uusi pinnoite on käytössä viikonlopun otteluissa.
Luitko jo nämä?
Ankkurien B-pojat valmiina pudotuspeleihin
Poikien Superpesisjoukkue aloittaa maanantaina puolivälierät Sotkamoa vastaan hiukassa. Suomensarjajoukkueen taival lohkovälierissä [...]
Veto vei paikalliskamppailun nimiinsä Saltex Areenalla jaksoin 0-2 (1-4, 1-7)
Alajärven Ankkurit ja Vimpelin Veto kamppailivat kauden viimeisessä Järviseudun paikallisottelussa Saltex [...]
Naisten Ykköspesis: Ankkurit jyräsi Viinijärven 2-0
Runkosarjan viimeinen kotiottelu Saltex-Areenalla pelattiin sunnuntaina. Vastustajaksi oli saapunut perinteikäs naispesis-seura [...]