Haminan Palloilijoilla oli tiistaina jälleen mahdollisuus ratkaista finaalisarja. Ankkurit oli kuitenkin eri mieltä ja ottivat tiukan väännön jälkeen voiton Haminan Vallikentältä jaksoin 0-1 (3-3, 7-8) Finaalisarja on nyt tasn 2-2!
Torstaina 1. syyskuuta on luvassa kova vääntö Kitrolla, kun viides ja ratkaiseva finaali pelataan kello 17. Nyt laitetaan Kitro täyteen ja kannustetaan yhdessä Ankkurit Superpesikseen!
Liput
Aikuiset 15€
Eläkeläiset ja opiskelijat 10€
Alle 18-vuotiaat 5€
Alle 12-vuotiaat ilmaiseksi
Ennakkoliput myy Euronics JAPO!
TERVETULOA KANNUSTAMAAN JA NOSTAMAAN ANKKURIT YLÖS!
Luitko jo nämä?
Tiukka paikalliskamppailu Saarikentällä – Veto vs. Ankkurit 1-0 (4-3, 5-5)
Vimpelin Veto ja Alajärven Ankkurit kohtasivat paikalliskamppailussa torstaina aurinkoisella Saarikentällä. Ottelusta [...]
Tahko kaatui Saltex Areenalla jaksoin 1-0 (2-1, 1-1)
Ennen juhannustaukoa Alajärven Ankkurien Superpesismiehistö matkasi Hyvinkään Tahkon vieraaksi. Silloin Tahko [...]
Naisten Ykköspesis: Yhdeksän voiton alkukausi
Alajärven Ankkureiden naisten edustusjoukkue on noussut vaivihkaa yhdeksi alkukauden puhutuimmista joukkueista [...]