Harjoituskauden toinen leiriviikonloppu vietettiin tänä viikonloppuna.
Joukkue kokoontui toisen kerran yhteen harjoitusleirille 9-11.12. Leirin ohjelmassa oli fysiikkatreenejä, palavereita ja myös lajitreenejä. Ohjelmassa oli myös mediatiimin järjestämä valokuvaus, jossa otettiin mm. pelaajakuvia nettisivuja varten.
”Tekeminen näyttää ihan ”normaalilta” ajankohtaan nähden eli paljon hommia on edessä. Seuraava leiri on loppiaisen tienoilla ja sillon keskitytään enemmän pelillisiin asioihin joukkueena.” Kommentoi pelinjohtaja Juha-Matti Jaatinen leirin antia.
Alla leirin tunnelmia kuvina ja videotiivistelmä löytyy TikTokista
Luitko jo nämä?
Palkintosadetta Alajärven kaupungin järjestämässä urheilugaalassa
Alajärven kaupungin urheilugaala järjestettiin itsenäisyyspäivänä lauantaina 6.12 koulukeskuksen liikuntasalissa. Kaupunki palkitsi [...]
Kutsu Junioripesäpallon vuosikokoukseen
Alajärven Ankkurit ry:n junioripesäpallojaoston vuosikokous järjestetään maanantaina 15.12.2025 klo. 18.00 alkaen [...]
Ankkurien Superpesiskausi käynnistyy Fuengirolassa keväällä!
Superpesis-kausi käynnistyy jo kahdeksannen kerran Espanjan Fuengirolassa keväällä 2026. Naisten ottelussa [...]



























