Ankkurit kiinnitti jälleen tärkeän palasen joukkueeseen, kun nuori Jere Peltomäki jatkaa sinikeltaisissa 1+1 vuotisella sopimuksella. Viime kesänä Jere pelasi 13 ottelua Ankkurien ykköspesismiehistössä. Sisäpelissä kovalyöntinen Jere on erittäin monipuolinen mailanvarressa ja juoksukin kulkee hyvin. Ulkopelissä Jeren tutuin paikka on linjapelaajana.
Hienoa päästä jatkamaan sinikeltaista matkaa kohti pesiksen kärkeä!
Rikkonaisen vuoden jälkeen omat tavoitteet on lähteä kehittymään jokaisella sektorilla ja vakiinnuttamaan pelipaikka joukkueessa sekä samalla tietysti yhdessä jätkien kanssa kehittymään joukkueena.
-Jere Peltomäki-
Luitko jo nämä?
Kitee haki pisteet Saltex Areenalta jaksoin 0-2 (1-2, 0-1)
Alajärven Ankkurit ja Kiteen pallo kohtasivat sateisella Saltex Areenalla torstaina. Kitee [...]
Naisten Ykköspesis: Niukka tappio Janakkalassa
Ankkureiden kausi jatkui keskiviikkona Janakkalan vieraana. Helteisessä kelissä pelattu ottelu oli [...]
Naisten Ykköspesis: Ankkurit 2-0-voittoon Jokilaaksosta
Ankkureiden runkosarjan päätöspuolisko alkoi juhannustauon jälkeen kotiottelulla pohjoislohkon kärkijoukkuetta Jokilaaksoa vastaan. [...]