Ankkurit aloittaa urakkansa viikon päästä
Pesäpallon Halli-SM-alkuturnaukset ovat varma kevään merkki. Tänään perjantaina helmikuun 3. päivä laitetaan homma käyntiin Joensuun Mehtimäellä, kun Joensuu Areenassa iskevät vastakkain kotijoukkue Maila sekä Kiteen Pallo-90. Ankkurit pelaa lohkossa D Seinäjoen JymyJussien ja Vimpelin Vedon kanssa. Keltasinisten ensimmäinen ottelu on vuorossa viikon päästä lauantaina 11. helmikuuta ja pelipaikkana on luonnollisesti Seinäjoki Areena.
Lauantaina klo 13.30 on vastassa hallitseva Suomen mestari Vimpelin Veto. Toinen koitos on vuorossa heti sunnuntaina, kun klo 16.00 pelataan JymyJusseja vastaan.
Olosuhteista ei homma ainakaan jää kiinni, sillä alajärveläisen Saltex Oy:n urakoima uusi pinnoite on käytössä viikonlopun otteluissa.
Luitko jo nämä?
Naisten Ykköspesis: Hallipelejä kohti uudenlaisista lähtökohdista
Alajärven Ankkureiden naisten Ykköspesis-joukkueen talvikautta on takana pari kuukautta ja vuoden [...]
Superpesiskauden 2026 otteluohjelma on julkaistu! Ankkurit avaa kautensa Fugessa
Kauden 2026 Superpesiksen otteluohjelma on julkaistu. Jännittävä kausi Ankkurien osalta alkaa [...]
Palkintosadetta Alajärven kaupungin järjestämässä urheilugaalassa
Alajärven kaupungin urheilugaala järjestettiin itsenäisyyspäivänä lauantaina 6.12 koulukeskuksen liikuntasalissa. Kaupunki palkitsi [...]










