Alajärven Monitoimihallilla on tarjolla 5. joulukuuta huippulentopalloa, kun Akaa-Volley ja Kokkolan Tiikerit kohtaavat toisensa Lentopallon Mestaruusliigan ottelussa. Ottelu alkaa kello 17.
Akaa-Volleyn piti pelata jo viime kaudella yhden kotiottelunsa Alajärven Monitoimihallilla, mutta tämä peruuntui. Nyt on uusi yritys ja vastaan 5. joulukuuta Monarille saapuu Kokkolan Tiikerit. Kotijoukkue Akaa-Volleyn riveissä nähdään huippunimiä ja niistä esimerkkeinä Urpo Sivula, Sauli Sinkkonen, Voitto Köykkä ja tietenkin Paalijärven oma poika Panu Pitkänen.
Ottelun lipunmyynti on alkanut ja ennakkoon niitä myy Euronics Japon myymälä.
Huom. Vallitsevan koronatilanteen vuoksi tarkistamme yli 16 vuotta täyttäneiltä koronapassin. Koronapassi käy mobiiliversiona ja tulosteversiona. Varaudu myös todistamaan henkilöllisyytesi.
Lippujen hinnat:
Aikuiset 17€
Eläkeläiset ja opiskelijat 14€
Alle 12-vuotiaat ilmaiseksi
VIP-LIPPU 30€ (Sisältää kevyen ruokailun 1h ennen peliä. Pitkällä erätauolla kahvi+pulla. Oman varatun paikan VIP-katsomosta.)
HUOM 100 ENSIMMÄISELLE OTTELULIPPU+AKAA-VOLLEYN KAULALIINA YHTEISHINTAAN 20€.
Otteluisäntänä matsissa toimii OmaSp
TERVETULOA SEURAAMAAN HUIPPULENTTISTÄ!
Luitko jo nämä?
Naisten Ykköspesis: Hallipelejä kohti uudenlaisista lähtökohdista
Alajärven Ankkureiden naisten Ykköspesis-joukkueen talvikautta on takana pari kuukautta ja vuoden [...]
Superpesiskauden 2026 otteluohjelma on julkaistu! Ankkurit avaa kautensa Fugessa
Kauden 2026 Superpesiksen otteluohjelma on julkaistu. Jännittävä kausi Ankkurien osalta alkaa [...]
Palkintosadetta Alajärven kaupungin järjestämässä urheilugaalassa
Alajärven kaupungin urheilugaala järjestettiin itsenäisyyspäivänä lauantaina 6.12 koulukeskuksen liikuntasalissa. Kaupunki palkitsi [...]










