Alajärven Pallohalli aukeaa huomenna tiistaina 12. tammikuuta ja myös joukkueiden harjoittelu on mahdollista käynnistää huomisesta alkaen. Harjoittelussa tulee huomioida Järvi-Pohjanmaan pandemiajohtoryhmän suositukset:
• ryhmäkoko on maksimissaan 10 henkilöä*
• mahdollisuuksien mukaan turvavälit otetaan huomioon
• huolehditaan hyvästä käsihygieniasta (käsien pesu tai käsidesin käyttö ennen harjoituksia)
• valmentajat käyttäisivät kasvomaskia
HUOM. Vanhemmat eivät saa tulla halliin sisälle. Hallissa harjoittelevien on huomioitava, että sisääntulo-oven lähelle ei jäädä hengailemaan, vaan siirrytään suoraan harjoittelupaikalle.
Monitoimihalli ja muut tilat aukeavat näillä näkymin 18. tammikuuta. Valmentajat infoavat joukkueitaan harjoittelun jatkumisesta.
Lisätietoja junioripäälliköltä: p. 040 5940 484 tai ankkurit.juniorit(at)outlook.com
Luitko jo nämä?
Kitee haki pisteet Saltex Areenalta jaksoin 0-2 (1-2, 0-1)
Alajärven Ankkurit ja Kiteen pallo kohtasivat sateisella Saltex Areenalla torstaina. Kitee [...]
Naisten Ykköspesis: Niukka tappio Janakkalassa
Ankkureiden kausi jatkui keskiviikkona Janakkalan vieraana. Helteisessä kelissä pelattu ottelu oli [...]
Naisten Ykköspesis: Ankkurit 2-0-voittoon Jokilaaksosta
Ankkureiden runkosarjan päätöspuolisko alkoi juhannustauon jälkeen kotiottelulla pohjoislohkon kärkijoukkuetta Jokilaaksoa vastaan. [...]