Tunnelmia viime vuoden urheilugaalasta

Alajärven kaupungin urheilugaalaa vietettiin tänä vuonna poikkeuksellisesti etänä. Ankkureiden pesäpallopuoli palkitsi menneeltä kaudelta seuraavia. Onnittelut kaikille palkittaville!

YKKÖSPESISJOUKKUE

Vuoden pelaaja: Nestori Yli-Sissala

Vuoden sisäpelaaja: Mikael Penninkangas

Vuoden ulkopelaaja: Tuukka Etula

Vuoden talkoolainen: Eila Olli

JUNIORIPESÄPALLOJAOSTO

Vuoden lupaava tyttöjuniori: Oona Winter

Vuoden lupaava poikajunioriJere Peltomäki

Vuoden juniorivalmentaja: Tero Tuomela

Vuoden juniorijoukkue: D-pojat 06

Vuoden juniorituomari: Elmeri Sironen

Vuoden Ankkurityttö: Matleena Uusitalo

Vuoden Ankkuripoika: Lassi Rintala

Vuoden pesisperhe: Tero ja Tanja Tuomela perheineen

Vuoden joukkueenjohtaja: Elina Nevantakanen

JOUKKUEIDEN PALKITTAVAT

F-pojat: Veikka Joensuu (vuoden kehittyjä), Lauri Myllymäki (herrasmiespelaaja) ja Ilmari Levijoki (vuoden pelaaja)

F-tytöt: Jolanda Sivula (vuoden kehittyjä), Eerika Sironen (vuoden pelaaja) ja Roosa Pessinen (ladypelaaja)

E-tytöt: Senni Honkaniemi (vuoden pelaaja), Lotta Viinamäki (ladypelaaja) ja Milla Siltala (vuoden kehittyjä)

E-pojat 09: Jere Luoma-Aho (vuoden pelaaja), Kaius Viskari (vuoden kehittyjä) ja Ilmari Tikkanen (herrasmiespelaaja)

E-pojat 08: Eero Latvala (vuoden kehittyjä), Seemi Saarimaa (herrasmiespelaaja) ja Veikka Etula (vuoden pelaaja)

D-pojat 07: Aleksi Rantakangas (vuoden kehittyjä), Topias Yli-Sikkilä (vuoden pelaaja) ja Artturi Kytölä (herrasmiespelaaja)

D-pojat 06: Kimi Lassila (vuoden pelaaja), Tomi Viljanen (vuoden kehittyjä) ja Samu Mattila (herrasmiespelaaja)

D-tytöt: Aada Viitasaari (vuoden kehittyjä), Neea Raja-aho (ladypelaaja) ja Tuuli Honkaniemi (vuoden pelaaja)

C-tytöt: Vilja Valkonen (vuoden pelaaja), Siiri Honko (vuoden kehittyjä) ja Matilda Huhtikangas (ladypelaaja)

C-pojat: Santtu Mattila (vuoden pelaaja), Niko Raja-Aho (herrasmiespelaaja) ja Antti Isoniemi (vuoden kehittyjä)

Miesten maakuntasarja: Jesse Joensuu, Roni Nygård  ja Mikko Viitasaari

Naisten maakuntasarja: Amanda Tuomela,Erika Härkönen ja Jenni Parkkonen

B-pojat: Lauri Ihamäki, Tuukka Etula ja Kasper Mäkelä

Miesten suomensarja: Joona Peltokangas, Tero Tuomela ja Juho Ihamäki

Palkittavat saavat palkintonsa joukkueen harjoituksissa, kun harjoituskausi taas käynnistyy.