Uusien G-junnujen pesäpallotoiminta alkaa. Haemme pesäpallosta kiinnostuneita 2008 ja 2009 – syntyneitä poikia ja tyttöjä. Ensimmäinen kokoontuminen tapahtuu 13.2. klo 15.00 Urheiluhallilla Kitron pesäpallostadionin kupeessa.
– Tarkoituksena on saada ensi kesälle jalkeille joukkueet sekä G-poikiin, että G-tyttöihin. Myös 2007- syntyneitä tyttöjä ja poikia halutaan vielä toimintaan mukaan. Tapahtumaan kannattaa ilmoittautua ennakkoon, niin osaamme varautua paikalle tulevaan osallistujamäärään. Mikäli juuri tällä kertaa ei paikalle pääse, niin mukaan mahtuu myös myöhemmin, kertoo juniorivalmennuspäällikkönä toimiva Tero Tuomela.
Lisätiedot ja ennakkoilmoittautumiset Tero Tuomela, p. 044 3243 490 / terotuomela@gmail.com
Luitko jo nämä?
Ankkurien B-pojat valmiina pudotuspeleihin
Poikien Superpesisjoukkue aloittaa maanantaina puolivälierät Sotkamoa vastaan hiukassa. Suomensarjajoukkueen taival lohkovälierissä [...]
Veto vei paikalliskamppailun nimiinsä Saltex Areenalla jaksoin 0-2 (1-4, 1-7)
Alajärven Ankkurit ja Vimpelin Veto kamppailivat kauden viimeisessä Järviseudun paikallisottelussa Saltex [...]
Naisten Ykköspesis: Ankkurit jyräsi Viinijärven 2-0
Runkosarjan viimeinen kotiottelu Saltex-Areenalla pelattiin sunnuntaina. Vastustajaksi oli saapunut perinteikäs naispesis-seura [...]